NF Daruj vlasy pomáhá:
  • Onkologicky nemocným pacientům

  • Pacientům s alopecií

  • Pacientům, kteří přišli o vlasy v důsledku traumatické události

  • Dětem se zavažným onemocněním

Naše pomoc fondu:

parukaNF_zmenšené.jpg

Podporujeme Nadační fond Daruj vlasy

S radostí můžeme oznámit, že jsme se rozhodli po deseti letech v oboru výrobků z lidských vlasů založit Nadační fond Daruj vlasy, který je zaměřen na podporu pacientům, jenž přišli o vlasy. Rozhodli jsme se pro takovýto projekt s nádherným posláním, protože si moc dobře při každodenní práci s vlasy uvědomujeme, co pro každého vlasy znamenají. Ne vždy se totiž setkáváme jen s klienty, kteří touží po dokonalém vzhledu. Mnohokrát jsme se během své práce setkali i s klienty, kteří odebírají vlasy k tomu, aby zakryli své prořídlé vlasy zapříčiněné těžkou nemocí. A samozřejmě jsme se mnohokrát setkali i s klienty, kteří o vlasy přišli docela.

Chceme pomáhat těm, kteří to potřebují

V našem sortimentu máme na výběr i několik paruk a vlasových tupé neboli poloparuk. Málokdy se však stalo, že klient, který nás navštívil, si u nás paruku skutečně objednal. Naráželi jsme vždy pravidelně na jeden zásadní problém – drahá a náročná výroba paruky. Kdo z nemocných si může dovolit paruku za 10 tisíc a výše? A kdo z těchto klientů, kteří prochází náročnou léčbou, má chuť čekat na zhotovení paruky 3 – 4 týdny? Většina se na nás obrátila ve chvíli, kdy paruku potřebovali okamžitě. To jsme bohužel nedokázali splnit. Zásadně jsme se vyhýbali prodeji umělých paruk nakoupených z Asie za pár stovek korun, jak je tomu v běžných parukárnách. Tyto paruky vypadají nepřirozeně a jsou ke každodennímu nošení naprosto nevhodné. Málokomu na hlavě skutečně sedí, většinou vytváří nevzhledné boule a především je problém v tom, jak nastylovat ofinu, navíc syntetická vlákna produkují nepříjemné teplo, paruky jsou neprodyšné, potí se pod nimi hlava, a tak nakonec většina lidí stejně skončí u šátku. Takže proto jsme nechtěli prodávat umělé paruky.

Pokud paruky, tak jedině zhotovené na míru z pravých lidských vlasů. To je ovšem problém, protože to nesplňuje přání klientů, kteří doufají v to, že si u nás paruku okamžitě vyberou, vyzkouší a ihned s ní odejdou. Paruka na míru je spojená s nákladnou a zdlouhavou výrobou. A to si málokdo z našich klientů zatím mohl dovolit. Museli jsme tak tyto zákazníky s těžkým srdcem odmítat, přestože jsme věděli, že skončí v parukárnách, kde jim budou nabízet předražené umělotiny.


Pak přišla myšlenka vzniku Nadačního fondu Daruj vlasy!

A pak vznikl Nadační fond Daruj vlasy, který se rozhodl, že svou činností podpoří pacienty, kteří během těžkého onemocnění přišli o své vlasy. Těmito pacienty jsou v první řadě onkologicky nemocní lidé, kteří prochází chemoterapií a v druhé řadě pacienti s alopecií a také pacienti, kteří přišli o vlasy při traumatických nehodách (popáleniny, těžké úrazy, operace hlavy apod.). Všichni tito lidé mají jedno společné – nelehký osud.

Jejich smyslem života není nic jiného než si ho užívat plnými doušky jako kdyby byli zcela zdraví. Zásadním problém je však začlenění se do společnosti. Většina pacientů bez vlasů netouží po ničem jiném než po tom, aby z okolí zmizely soucitné pohledy na tu “ženu v šátku”.
Nadační fond Daruj vlasy se proto rozhodl, že pro tyto pacienty bude ve spolupráci s naší ruční vlásenkářskou dílnou zhotovovat vlasové paruky na míru. Jak jsme již uvedli, ne všichni si skutečně mohou dovolit drahou paruku a především už málokdo si může dovolit paruku na míru z lidských vlasů. Jsme tak rádi, že společně s NF Daruj vlasy můžeme těmto lidem pomoci a umožnit jim cítit se během jejich nelehké životní situace o něco lépe.

Jak to bude fungovat?

Nadační fond Daruj vlasy může fungovat jen na dobré spolupráci s dárci a sponzory, kteří mohou nadační fond podporovat finančně, ale především i darovaním vlasů. Přijímají se vlasy již od 30 cm, ale platí zde, čím delší vlasy, tím lépe. Naše vzájemná spolupráce je založena na tom, že od NF Daruj vlasy budeme přijímat vlasy, které můžeme nabízet k prodlužování vlasů, tedy od 35 cm. Za tyto vlasy dáme NF Daruj vlasy patřičnou finanční částku. Na kratší vlasy bohužel není poptávka, takže za tyto vlasy můžeme dát symbolickou 1,- Kč a ponechat si je právě na výrobu paruky pro žadatele NF. Výroba paruky je opravdu složitý proces, na němž naše vlásenkářky pracují zhruba 1 týden při 8 hodinové práci denně. Výroba paruky se tak musí finančně ocenit, proto potřebuje nadační fond finance, které od nás získá za darované vlasy. Těmito penězi pak bude moci zadotovat jak použitý materál (podkladový tyl), tak výrobní prostředky pro vlásenkářky (stojná hlava, nůžky, navlékátko, lupa apod.) a především veškerý čas, který byl výrobě věnován. Naše paruky jsou vytvářeny s maximální pečlivostí, precizností a pro NF Daruj vlasy jsou nabízeny za zvýhodněné ceny. Nechceme na nemocných lidech vydělávat, cena paruky pro NF tak opravdu pokryje pouze náklady a práci vlásenkářky.


_____________________________________________

Nadační fond Daruj vlasy

Byl založen za účelem poskytnutí podpory v těžkých životních situacích pacientům, u nichž vlivem těžkého onemocnění a vedlejších účinků léčby došlo ke ztrátě vlasů. Primárně je tak pomoc zaměřena především na onkologické pacienty procházející chemoterapií, neboť právě během této léčby pacienti přichází o vlasy. Pomoc NF Daruj vlasy je směřována ale i na pacienty s alopecií a pacienty po traumatických událostech, kteří rovněž trpí částečnou či úplnou ztrátou vlasů.
Samotná léčba u takovýchto pacientů je velmi nákladná, a tak pro mnohé pacienty není myslitelné vkládat další finance do svého vzhledu, tedy do nákupu paruky. Většina pacientů tak musí přetrpět toto období bez paruky nebo v šátku a sledovat soucitné pohledy lidí na ulici. Lidé, kteří ale bojují se zákeřnou chorobou nestojí o soucit, chtějí jen dál žít svůj život stejně naplno, jako když je nic netrápilo a byli úplně zdraví. A právě proto vznikl Nadační fond Daruj vlasy! Hlavním záměrem NF Daruj vlasy je tak zajistit těmto pacientům zdarma paruku na míru z pravých lidských vlasů.

Nadační fond Daruj vlasy v České televizi

Nadační fond Daruj vlasy představila v pořadu Dobré ráno ředitelka Veronika Suchá. Hostem pořadu byla žadatelka Jitka Mimránková, která divákům přiblížila pocit nemocných dam bez vlasů. V pořadu se nebála i sundat paruku, kterou pro ni zajistil NF Daruj vlasy. Tato celopoutkovaná paruka je zajištěna opět společností ProfiBeauty.

Ukázky předaných paruk zdarma žadatelům

 

 

 

                              Přečtěte si příběhy o tom, jak NF Daruj vlasy pomáhá.