NF Daruj vlasy pomáhá:
  • Onkologicky nemocným pacientům

  • Pacientům s alopecií

  • Pacientům, kteří přišli o vlasy v důsledku traumatické události

  • Dětem se zavažným onemocněním

Naše pomoc fondu:

Podporujeme Nadační fond Daruj vlasy

S radostí můžeme oznámit, že jsme se rozhodli po deseti letech v oboru výrobků z lidských vlasů založit Nadační fond Daruj vlasy, který je zaměřen na podporu pacientům, jenž přišli o vlasy. Rozhodli jsme se pro takovýto projekt s nádherným posláním, protože si moc dobře při každodenní práci s vlasy uvědomujeme, co pro každého vlasy znamenají. Ne vždy se totiž setkáváme jen s klienty, kteří touží po dokonalém vzhledu. Mnohokrát jsme se během své práce setkali i s klienty, kteří odebírají vlasy k tomu, aby zakryli své prořídlé vlasy zapříčiněné těžkou nemocí. A samozřejmě jsme se mnohokrát setkali i s klienty, kteří o vlasy přišli docela.

Chceme pomáhat těm, kteří to potřebují

V našem sortimentu máme na výběr i několik paruk a vlasových tupé neboli poloparuk. Málokdy se však stalo, že klient, který nás navštívil, si u nás paruku skutečně objednal. Naráželi jsme vždy pravidelně na jeden zásadní problém – drahá a náročná výroba paruky. Kdo z nemocných si může dovolit paruku za 10 tisíc a výše? A kdo z těchto klientů, kteří prochází náročnou léčbou, má chuť čekat na zhotovení paruky 3 – 4 týdny? Většina se na nás obrátila ve chvíli, kdy paruku potřebovali okamžitě. To jsme bohužel nedokázali splnit. Zásadně jsme se vyhýbali prodeji umělých paruk nakoupených z Asie za pár stovek korun, jak je tomu v běžných parukárnách. Tyto paruky vypadají nepřirozeně a jsou ke každodennímu nošení naprosto nevhodné. Málokomu na hlavě skutečně sedí, většinou vytváří nevzhledné boule a především je problém v tom, jak nastylovat ofinu, navíc syntetická vlákna produkují nepříjemné teplo, paruky jsou neprodyšné, potí se pod nimi hlava, a tak nakonec většina lidí stejně skončí u šátku. Takže proto jsme nechtěli prodávat umělé paruky.

Pokud paruky, tak jedině zhotovené na míru z pravých lidských vlasů. To je ovšem problém, protože to nesplňuje přání klientů, kteří doufají v to, že si u nás paruku okamžitě vyberou, vyzkouší a ihned s ní odejdou. Paruka na míru je spojená s nákladnou a zdlouhavou výrobou. A to si málokdo z našich klientů zatím mohl dovolit. Museli jsme tak tyto zákazníky s těžkým srdcem odmítat, přestože jsme věděli, že skončí v parukárnách, kde jim budou nabízet předražené umělotiny.

Spolupráce s NF Daruj vlasy

Pro vás můžou být zdravé vlasy samozřejmostí, pro jiné jsou cestou, jak si zajistit plnohodnotný život. Ti, kdo paruku potřebují nejvíce, často ale nemají peněz nazbyt. Proto jsme v roce 2016 založili Nadační fond Daruj vlasy.

Jeho prostřednictvím pomáháme žadatelkám a žadatelům, kteří přišli o vlasy ze zdravotních důvodů. Nejčastěji jsou to:

  • onkologičtí pacienti,
  • lidé po těžkých úrazech, popáleninách, operacích hlavy,
  • lidé bojující s alopecií.

Pro tyto pacienty na míru vyrábíme kvalitní paruky z pravých vlasů. Spolupracujeme s dárci a sponzory, kteří Nadační fond Daruj vlasy podporují nejen finančně, ale právě i darováním vlasů.

Jak spolupráce s Nadačním fondem Daruj vlasy funguje?

Od fondu vykupujeme vlasy, které mu darují sponzoři. Přijímáme vlasy od 40 cm – ale čím delší, tím lepší. Vlasy nad 45 cm si necháváme k prodlužování vlasů, kratší používáme na výrobu paruk.

Tyto peníze pak nadační fond využívá na výrobu paruk pro své žadatele. Platí z nich podkladový materiál, pomůcky pro vlásenkářky i čas potřebný na výrobu paruky. Na jedné paruce se totiž pracuje 8 hodin denně celý týden.


_____________________________________________

Nadační fond Daruj vlasy

Byl založen za účelem poskytnutí podpory v těžkých životních situacích pacientům, u nichž vlivem těžkého onemocnění a vedlejších účinků léčby došlo ke ztrátě vlasů. Primárně je tak pomoc zaměřena především na onkologické pacienty procházející chemoterapií, neboť právě během této léčby pacienti přichází o vlasy. Pomoc NF Daruj vlasy je směřována ale i na pacienty s alopecií a pacienty po traumatických událostech, kteří rovněž trpí částečnou či úplnou ztrátou vlasů.
Samotná léčba u takovýchto pacientů je velmi nákladná, a tak pro mnohé pacienty není myslitelné vkládat další finance do svého vzhledu, tedy do nákupu paruky. Většina pacientů tak musí přetrpět toto období bez paruky nebo v šátku a sledovat soucitné pohledy lidí na ulici. Lidé, kteří ale bojují se zákeřnou chorobou nestojí o soucit, chtějí jen dál žít svůj život stejně naplno, jako když je nic netrápilo a byli úplně zdraví. A právě proto vznikl Nadační fond Daruj vlasy! Hlavním záměrem NF Daruj vlasy je tak zajistit těmto pacientům zdarma paruku na míru z pravých lidských vlasů.

Nadační fond Daruj vlasy v České televizi

Nadační fond Daruj vlasy představila v pořadu Dobré ráno ředitelka Veronika Suchá. Hostem pořadu byla žadatelka Jitka Mimránková, která divákům přiblížila pocit nemocných dam bez vlasů. V pořadu se nebála i sundat paruku, kterou pro ni zajistil NF Daruj vlasy. Tato celopoutkovaná paruka je zajištěna opět společností ProfiBeauty.

Ukázky předaných paruk zdarma žadatelům

 

 

 

                              Přečtěte si příběhy o tom, jak NF Daruj vlasy pomáhá.