Záruka

Paruka - příslušenství, návody 2 produktů.

Paruka – péče, návody Správná péče o paruku je základ. Když se o ni budete správně starat, vydrží vám dlouho krásná, lesklá a nebude se cuchat. Zacházejte proto s parukou opatrně. Myslete na to, že je vyrobená z vlasů, které už nedostávají přirozenou výživu. Doporučujeme také absolvovat náš základní ku Zobrazit více

Paruka – péče, návody

Správná péče o paruku je základ. Když se o ni budete správně starat, vydrží vám dlouho krásná, lesklá a nebude se cuchat. Zacházejte proto s parukou opatrně. Myslete na to, že je vyrobená z vlasů, které už nedostávají přirozenou výživu.

Doporučujeme také absolvovat náš základní kurz péče o paruku. Společně při něm vaši paruku umyjeme a naučíme vás, jak na to v domácích podmínkách. Kromě toho si ukážeme, jak paruku česat, fénovat, zastříhávat a spoustu dalších praktických tipů.

Mytí paruky

Nepouštějte se do mytí paruky, dokud neabsolvujete náš základní kurz. Byla by škoda si ji hned zničit.

 1. Paruku nasaďte na speciální polystyrenovou hlavu na podstavci. Pomocí vlásenek ji na několik místech k hlavě přichyťte, ideálně v oblasti pěšinky.
 2. Jemně pročesejte vlasy po celé délce speciálním kartáčem.
 3. Vezměte si k ruce šampon a kondicionér bez sulfátů – ty totiž vlasy zbytečně vysušují. U nás na prodejně i na e-shopu najdete speciální kosmetiku pro paruky a příčesky.
 4. Připravte si vlažnou vodní lázeň. Využít můžete lavor nebo prostorné umyvadlo, do kterého se vám celá paruka vejde. Do vody přidejte obvyklou dávku šamponu a napěňte.
 5. Paruku na stojné hlavě, případně navlečenou na vaší ruce, namočte do vody a lehce ji promáchejte. Vlasy nedrhněte ani nemasírujte.
 6. Vyndejte paruku z vody, lavor vylijte a připravte novou vlažnou lázeň. Tentokrát do ní přidejte místo šamponu kondicionér.
 7. Znovu paruku v lázni promáchejte.
 8. Na závěr paruku osprchujte a zbavte ji zbytku vlasové kosmetiky.
 9. Po umytí paruku neždímejte ani nedrhněte ručníkem. Jen ji lehce pročesejte a nechte ji volně uschnout na stojanu.
 10. Pokud spěcháte a paruku chcete vyfénovat, použijte předtím ochranné termopřípravky a fénujte vlasy nízkou teplotou.

Česání paruky

Nikdy paruku nečesejte, dokud je mokrá. Vlasy na paruce nechte po umytí nejdříve volně uschnout.

Česat paruku stačí vždy ráno po nasazení, případně když se vám během dne zacuchá například větrem.

K česání ideálně používejte speciální kartáč z přírodních štětin, například kančích. Obyčejným hřebenem nebo kartáčem s ostrými zuby byste mohli vlasy z paruky vytrhat.

Styling paruky

Paruku můžete jakkoli upravovat, jen při tom postupujte opatrně. Čím častěji budete vlasy vystavovat vysokým teplotám při fénování, kulmování nebo žehlení, tím dříve je vysušíte a oslabíte. Tepelnou úpravu proto doporučujeme jen výjimečně a vždy s termopřípravky, které vlasy ochrání.

Paruky z umělých vlasů by se žehlit ani kulmovat neměly vůbec. Můžou se totiž snadnou spálit.

Barvení paruky

Barvit paruky nedoporučujeme. Je to zbytečně zátěžový proces, který vlasům neprospívá. Můžete tím paruku spálit, vysušit nebo vytrhat. Navíc vám odstín ani nemusí chytnout tak, jak si představujete.

Ukládání paruky

Když paruku před spaním sundáte, odložte ji ideálně na speciální stojan na paruky. Volně položená na nočním stolku by se totiž mohla zacuchat.

Plastový stojánek nebo polystyrenová hlava vám zajistí, že se paruka nezacuchá a účes udrží svůj tvar. Polystyrenovou hlavu navíc využijete i při mytí a následném sušení paruky.

Co nikdy, ale opravdu nikdy nedělat:

 • V paruce nespěte. Vlasy se v noci vždy zacuchají a při rozčesávání je pak můžete vytrhat.
 • Nečesejte paruku hrubou silou. Vytrhané vlasy na paruce nedorostou.
 • Nemyjte paruku běžným způsobem. Paruka vyžaduje speciální kosmetiku a šetrný postup, jinak můžou vlasy vypadat.
 • Mokrou paruku neždímejte a nedrhněte ručníkem. Vytrhali byste z ní vlasy.
 • Nechoďte s parukou do solária a do sauny. Kvůli vysokým teplotám by paruka ztratila svůj lesk.
 • Nekoupejte se s parukou v mořské nebo chlorované vodě. Vlasy by to zbytečně vysušilo.
Zobrazit méně