Jak pečovat o clip in vlasy

O clip in vlasy musíte samozřejmě pečovat stejně jako o své vlasy. To znamená mýt je, česat, ošetřovat vhodnou kosmetikou.

Je ale nutné brát ohled na to, že clip in vlasy jsou vlasy de facto "mrtvé", tedy nejsou nijak vyživované a s tímto faktem se o ně musíte starat. 

Mytí clip in vlasů krok po kroku

1.

Clip in vlasy si nejdříve namočíme pod tekoucí vodou. Používáme ideálně studenou vodu. Čím více teplá, tím více jsou vlasy vysušené.

1 krok

2.

Do mokrých clip in vlasů jemně vmasírujeme šampon.

2 krok

3.

Šampon se snažíme do vlasů dostat pouze "vmačkáváním", nikoliv jakýmkoliv cucháním a třením a rozetřeme ho pěkně do délek. Poté smyjeme.

3 krok

4.

Do vlhkých vlasů aplikujeme masku na vlasy, která je určená na suché vlasy (clip in vlasy nejsou přirozeně vyživovány a po mytí by mohly být přesušené) a neobsahuje sulfáty a silikony, které jak je známo vlasy rovněž vysušují.

4 krok

5.

Tu pečlivě rozetřeme do celé délky vlasů. Necháme působit alespoň 20-30 minut a poté důkladně smyjeme.

5 krok

6.

Do ručníkem vysušených clip in vlasů aplikujeme ochranný sprej, který chrání vlasy před tepelnými úpravami.

6 krok

7.

Vlasy před vysoušením lehce rozčešeme.

7 krok

8.

Ne však jen jedním tahem (vlasy by se mohly přetrhat), ale opatrně po částech, jako když se snažíte rozčesat zacuchané vlasy.

8 krok

9.

Vlasy vyfénujeme, případně necháme volně uschnout na ručníku.

9 krok

10.

Na clip in vlasy opět použijeme ochranný sprej chránící vlasy před tepelnou úpravou.

10 krok

11.

Vlasy clip in vyžehlíme žehličkou na vlasy nebo nakulmujeme dle vaší předtavy stylingu.

11 krok

12.

A máme hotovo!

12 krok

 

Další tipy a vychytávky

... aby byly clip in vlásky stále atraktivní

☞ S clip in vlasy rozhodně nedoporučujeme spát, ostatně by to ani díky sponkám nebylo nic pohodlného. Na noc je tedy vždy sundejte, předejdete tak nechtěnému cuchání.

☞ Clip in vlasy se nemohou barvit!, maximálně přelivem, ale i ten může vlasy zatížit a poškodit. Upozorňujeme, že na clip in vlasy, které byly po zakoupení přebarveny již neneseme zodpovědnost a na vlasy se nebude vztahovat možnost reklamace. 

☞ Pokud přesto toužíte po přebarvení, můžeme vám vlasy na zakázku nabarvit.

☞ Jednoznačně vlasy nedoporučujeme vlasy umývat příliš často, stačí opravdu 1x týdně, a to speciální kosmetikou neobsahující sulfáty! 

☞ Po umytí vlasů doporučujeme vždy vlasy nechat volně uschnout! Fénováním zbytečně vlasy vysušujete a zkracujete jejich životnost!

☞ Po umytí je dobré vlásky jemně vyžehlit. Na našem eshopu můžete zakoupit různé druhy žehliček, které jsou ideální i pro prodloužené vlasy. Doporučujeme provádět tepelnou úpravu vlasů při nastavení žehličky nebo kulmy okolo 120 - 160 °C s použitím ochranných přípravků. Teploty nad 160 °C mohou vést k trvalému poškození vlasů (spálení konců, zkroucení apod.)

☞ Doporučujeme vlásky pročesávát  speciálními hřebeny a kartáči na prodloužené vlasy. Tyto kartáče jsou pro vlasy mnohem šetrnější.

 ☞ Nepoužívejte jakýkoli šampón s vyšším obsahem než je pH 5. Šampony,   kondicionéry a veškeré vlasové přípravky aplikované na prodloužené vlasy   by neměly obsahovat sodium lauryl sulphate nebo sodium laureth sulfate.Výsledkem používání přípravků s těmito složkami (které se vyskytují  v 95% vlasové kosmetiky) budou vysušené nepoddajné vlasy, které se budou cuchat. 

  ☞ Za vadu zboží se nepovažuje lehké vyčesávání vlasů ze setů CLIP IN a  pásů vlasů. Tyto vlasy jsou strojně našity a při prvním nasazení se několik  vlasů vždy uvolní. Jedná se o množství maximálně 2-5 gramů FA (100-200  vlasů) a toto množství je zcela přirozené.

☞ Pokud se budete řídit našimi pokyny, budete jistě spokojeny stejně jako tisíce našich zákaznic.