Péče o prodloužené vlasy Počet produktů: 1

Péče o prodloužené vlasy

Péče o prodloužené vlasy

Obecně se vyhněte

1. POUŽÍVÁNÍ NEVHODNÉ KOSMETIKY - Prodloužené vlasy nejsou vyživovány od kořínků, proto aby si zachovaly zdravý a krásný vzhled, vyžadují péči speciálními přípravky s vysokým obsahem funkčních složek, které jim poskytnou intenzivní hydrataci a hloubkovou výživu. Zcela nevhodná je kosmetika s obsahem sulfátů, silikonů, chloridu sodného a jiných chemických složek, které vysušují vlasová vlákna a narušují jejich strukturu, čímž dochází k jejich poškození. Častěji se lámou a třepí, výrazně se zkracuje jejich životnost a použitelnost pro další aplikace.  Abyste tomu předešla, je třeba vyvarovat se takových přípravků. Pozor, sulfáty, silikony či jiné nevhodné substance často obsahuje i profesionální kosmetika renomovaných značek!

Správná péče o prodloužené vlasy se rozhodně vyplatí, v horizontu několika měsíců se může jednat o úsporu v řádu tisíců Kč za nákup nových vlasů. Proto doporučujeme používat pouze ověřenou kosmetiku. To je také podmínkou pro uplatnění záruky na vlasový materiál, který u nás zakoupíte. Dlouhou životnost lze garantovat pouze při správné péči.

V naší nabídce naleznete pouze špičkovou profesionální vlasovou kosmetiku vhodnou pro prodloužené vlasy, kterou dlouhodobě testujeme na našich vlasech s vynikajícími výsledky. S jinými přípravky v této cenové kategorii jsme srovnatelných výsledků nedosáhli, a z toho důvodu Vám je nedoporučujeme.

2. ČESÁNÍ VLASŮ NA MOKRO - Pokud vlasy za mokra češete kartáčem nebo je jinak mechanicky namáháte, měli byste vědět, že vlasy jsou ve vlhkém stavu silně elastické. Při česání tak může snadno dojít k jejich natažení, což způsobuje trvalé poškození vlasových vláken. To je bohužel nevratný proces a takto poškozené vlasy se cuchají, stáčejí a nejsou rozčesatelné.

3. LHŮTA PRO REAPLIKACI SPOJŮ - Je důležité nepodceňovat doporučenou maximální dobu na posunutí spojů. Pokud překročíte lhůtu 3 měsíců od prodloužení vlasů, hrozí, že se Vám nad spoji z již vypadaných vlasů začnou tvořit malé dredy, které se velmi obtíženě odstraňují a může dojít k poškození vlastních i prodloužených vlasů. Manipulace s dredy není snadná, vyžaduje více času a tedy i peněz, navíc s rizikem poškození vlastních vlasů. Někomu se bohužel tyto dredy tvoří i po 2 měsících, je to individuální v závislosti na typu vlasů, kvalitě a rychlosti jejich růstu. Některé salony dokonce dredíky poté prostříhávají, to je ale špatně. Toto v žádném případě nedovolte, chcete-li zachovat vlastní vlasy, je třeba je vlásek po vlásku rozčesat. V každém případě je lepší se toho vyvarovat pravidelnými návštěvami vašeho kadeřníka.

Mytí

• Prodloužené vlasy se nesmí mýt 48 - 72 hodin po permanentním prodloužení. To platí pro všechny metody, zejména keratin (za tepla i za studena), micro ring, nano ring, micro tubes.
• Prodloužené vlasy nevyžadují tak časté mytí jako vlastní vlasy, které se mohou mastit u kořínků. Obecně se doporučuje mytí 1 - 2x týdně. Vlasy CLIP IN postačí šetrně omýt 1x týdně.
• Před mytím se doporučuje vlasy po celé délce jemně a důkladně rozčesat, aby při mytí nedošlo k zacuchání.
• Vlasy myjte studenou nebo vlažnou vodou s použitím jemného šamponu, který je vhodný pro prodloužené vlasy. Při mytí postupujte ve směru růstu vlasů - v záklonu, směrem od kořínků ke konečkům. Vlasy nemyjte v předklonu.
Na umyté vlasy následně aplikujte kondicionér, ale pouze do délek a do konečků vlasů. Oblasti spojů se vyhněte, protože působením kondicionéru by se mohly spoje uvolnit. Vlasy při mytí nemasírujte, opět by mohlo dojít k poškození spojů, v nejhorším případě k utržení spoje!
• 1x týdně je doporučeno na vlasy nanášet masku pro oživení a hloubkovou výživu - vyzkoušejte naši Posilující AMINO masku na vlasy Hairfinity.
• Po umytí z vlasů jemně vymačkejte přebytečnou vodu pomocí ručníku (pozor, vlasy v ručníku netřete, aby se nezacuchaly či nepoškodily!) a nechte je přirozeně uschnout nebo aplikujte ochrannou bezoplachovou péči Hairfinity před foukáním a žehlením. V ideálním případě nechte vlasy uschnout přirozenou cestou.
• Nikdy nechoďte spát s mokrými vlasy, může dojít k zacuchání vlasů či utržení spojů.
• Ani při nejšetrnějším mytí se nelze zcela vyvarovat vymytí adheziva ze spojů či uvolnění pramenů. V případě keratinových spojů dochází k předčasnému uvolnění spojů přípravky zvláště při častém mytí a používání kondicionéru blízko u hlavy. I proto je třeba dbát na včasné posunutí spojů. Reaplikace by měla probíhat každé 2, maximálně 3 měsíce.

Doporučená kosmetika

• Běžné přípravky - kondicionéry, šampony, masky - jsou testovány na vlasy vyživované od kořínků. Tyto přípravky obsahují vitamíny, ovocné složky apod., které působí již od kořínků a snaží se urychlit růst vlasů a podporují přirozené procesy živých vlasů. Vlasy prodloužené jsou vlasy ustřižené, nevyživované od kořínku, přirozeně se nepromašťující. Na tyto vlasy je třeba vždy používat speciální přípravky.
• Nepoužívejte jakékoli šampony s pH vyšším než 5. Vyvarujte se kosmetiky s obsahem sulfátů, chloridu sodného, silikonů a dalších nevhodných chemických složek, které vlasy vysušují, způsobuje jejich zacuchávání a lámání. A bohužel jsou běžně obsaženy i v profesionální kosmetice. Obvykle tyto substance výrobci přidávají pro lepší pěnivost, viskozitu apod., silikony ale doslova obalují vlasová vlákna. Na prodloužené vlasy to má silně negativní dopad!
• Protože se jedná o pravé, ale již nevyživované vlasy v důsledku ustřižení, je nutné jim dodávat extra hydrataci a výživu např. formou speciálních vlasových olejů apod., které je pomáhají chránit před vysušením, lámáním a štěpením a dodávají jim zdravý lesk a vitalitu. 
• Není pravidlem, že např. drahá maska na vlasy Vám nezničí prodloužené vlasy. V tomto se řada kadeřníků mýlí a automaticky Vám doporučí různé přípravky, se kterými mají dobré zkušenosti na vlastních vlasech, ačkoli účinky na prodloužených vlasech nemají ověřené.
• Na našem e-shopu naleznete speciální péči osvědčeně vhodnou na prodloužené vlasy, která byla testována na stovkách copech. Pouze s touto péči Vám prodloužené vlasy vydrží dle udávaných životností! Při použivání této doporučené kosmetiky Vám garantujeme perfektní výsledky a Vaši spokojenost!

Životnost vlasů je dána primárně druhem vlasů dle jejich původu a tímzda jde o vlasy panenské nebo ošetřené chemickým procesem, zejména barvením. Společnost ProfiBeauty nenese odpovědnost za Váš výběr druhu vlasů. Dodáváme Vám vždy transparentní a kompletní informace, snažíme se Vám poradit, maximálně vyhovět Vašemu přání a doporučit to nejlepší pro Vaši spokojenost. Konečná volba je vždy na Vás. Zakoupíte-li si např. vlasy východoevropské, nemůžete nikdy, ani při důkladné péči, očekávat životnost jako u vlasů středoevropských. Více ZDE.

✓ DOPORUČUJEME výhradně bezsulfátovou kosmetiku:

                                           

Již od roku 2007 pro Vás testujeme různé vlasové přípravky, od těch běžně dostupných v drogerii, až po nejluxusnější a investičně nejnáročnější profesionální kosmetiku, a to nejen tu, která je známá v ČR, ale především značky osvědčené v zahraničí. Tak jsme se dostali až ke kosmetice Hairfinity, kterou můžeme na základě mnoha testů s vynikajícími výsledky prohlásit za nejlepší v péči o prodloužené vlasy. Její sortiment čítá nejen řadu vynikající vlasové pečující kosmetiky, ale i vlasových vitamínů, které podporují zdravý růst silných vlasů plných vitality. Produkty Hairfinity neobsahují agresivní složky jako valná většina vlasových přípravků na trhu. Hairfinity nabízí bezsulfátovou řadu pečujících přípravků, která zaručuje hebkost a lesk vlasů bez zatížení nadbytečnými a škodlivými chemikáliemi obsaženými v běžných i profesionálních přípravcích.

Vlasy perfektně zbavíte všech nečistot šetrnou péčí pomocí bezsulfátového hydratačního čistícího šamponu a následně kutikulu vlasu ošetříte hedvábně jemným kondicionérem ze stejné řady. Pro zjemnění vlasového vlákna 1x týdně aplikujete posilující Amino masku na vlasy. Vlasy vyfoukáte, natočíte, vyžehlíte dle libosti a jako grand finále aplikujete silně vyživující olejíček Botanical pro dokonalé splynutí vlastních a prodloužených vlasů. Prodloužené vlasy mohou být někdy lesklejší než Vaše vlastní a s tímto přípravkem jim dodáte přirozený jednotný lesk, který obě struktury vlasů sjednotí.

Kosmetika Hairfinity byla testována po dobu 2 let na námi dodávaných přírodních vlasech a jako jediná se osvědčila v péči o prodloužené vlasy. Ze všech testovaných vzorků dopadla díky svým výsledkům suverénně nejlépe, ať již pro okamžitý efekt viditelného zlepšení, tak při dlouhodobém používání. Přesvědčte se sami a zažijte tu změnu v kvalitě vašich vlasů! Je to úžasný pocit!

✕ NEDOPORUČUJEME následující značky na vaše prodloužené vlasy:

  • SO.CAP - zakázáno, nevyhovuje našim vlasům vzhledem k jinému procesu barvení
  • Balmain - zakázáno, nevyhovuje našim vlasům vzhledem k jinému procesu barvení
  • Great Lenghts - zakázáno, nevyhovuje našim vlasům vzhledem k jinému procesu barvení
  • Hairdreams - zakázáno, nevyhovuje našim vlasům vzhledem k jinému procesu barvení
  • Kérastase - obecně nedoporučováno
  • L' Oréal Professional - dlouhodobě se bohužel neosvědčil, potvrzeno klienty ProfiBeauty
  • TONI&GUY - zakázáno, ničí spoje a vysušuje vlasy
  • jakoukoli jinou značku, kterou nemáme v doporučených
  • Na vlasy prodloužené pomocí keratinových spojů se nesmí používat šampony s ovocnými složkami!
  • Nelze používat přípravky obsahující alkohol (např: vody proti vypadávaní vlasů)!

Tento přehled byl vypracován na základě námi provedených testů, poznatků našich klientek a zejména zkušeností našich velkoodběratelů a certifikovaných salonů. Děkujeme Vám všem za spolupráci.

Česání

• Při česání je důležité používat speciální hřebeny a kartáče se silikonovými nebo přírodními štětinkami, které neporušují spoje. Nejprve vlasy jemně rozčesejte prsty a až následně kartáčem.
• Vlasy česejte šetrnou technikou, vždy nejprve rozčesejte konce a teprve poté pročešte od kořínků ke konečkům!
• Nikdy nepoužívejte hřeben se širokými zuby a nepokoušejte se násilím rozčesat zacuchané konečky vlasů. 
• Vlasy čeště dle potřeby i několikrát denně, nikdy je nenechte příliš zacuchat.
• Nečešte hřebenem místa mezi pokožkou hlavy a místem prodloužení, můžete si tak vytrhnout celé spoje, a to včetně Vašich vlastních vlasů.
• Mokré vlasy česáním nenamáhejte.
• Před spaním je nejlepší ochranou proti zacuchání stáhnout vlasy do ohonu nebo zaplést do copu.

Styling

• Fénováním se vlasy vysušují více, než pokud je necháte volně uschnout. Proto je vhodné při fénování používát správné přípravky na ochranu vlasů. Doporučujeme například vyživující olejíček Botanical, který navíc krásně sjednotí vzhled vlasů, dodá jim zdravý lesk. Fén vždy nastavte na nejnižší teplotu a nejnižší intenzitu foukání a vlasy fénujte vždy směrem od temena k týlu – od kořínků ke konečkům. Pozor, příliš horký vzduch by mohl poškodit spoje. Silný nekontrolovaný proud vzduchu může vlasy zacuchat.
• Prodloužené vlasy můžete dle potřeby natáčet, kulmovat i žehlit. Před tepelnou úpravou je třeba vlasy ošetřit přípravky pro tepelnou ochranu. Doporučujeme bezoplachový kondicionér ve spreji, který vlasům navíc dodá příjemnou hebkost a zdravý vzhled. Vlasy při tepelném stylingu upravujte v bezpečné vzdálenosti od spojů prodloužení a nepoužívejte teploty vyšší než 180°C.
• Trvalá ondulace je zakázána a nedoporučuje se ani na vaše zdravé vlasy!

Barvení

• Barvení přírodních lidských vlasů k prodloužení obecně nedoporučujeme, protože  veškeré chemické zásahy snižují jejich životnost, nadměrně vlasy vysušují a způsobují jejich cuchání a lámání. Vlasy, které nabízíme v našem e-shopu, jsou odborně barveny speciální technologií a šetrnými barvami. Tímto procesem dochází jen k minimálnímu poškození a vlasy si tak zachovávají maximální živnotnost dle dané kategorie. Zpracovatel našeho vlasového materiálu je držitelem certifikace CE a ISO9001.

• Pro dosažení požadovaného odstínu vlasů je vždy nejlepší postup napřed upravit své vlastní vlasy do požadovaného odstínu a následně podle toho vybrat odstín vlasů k prodloužení. Vyhnete se tak rizikům spojeným s následnými chemickými zásahy.
• V případě, že se rozhodnete pro barvení, odbarvování, melírování či tónování copů k prodlužování vlasů, neneseme žádnou odpovědnost za výsledný efekt ani dopady na jejich kvalitu a životnost. Následně již nelze uplatnit záruku, kterou na životnost našich vlasů poskytujeme.
• V případě, že se přesto rozhodnete vlasy barvit, můžete si nechat cop zakázkově nabarvit u nás, kde s vlasy bude pracovat náš špičkově zaškolený technolog. 
• Domácí barvení je možné výhradně na vlastní riziko. Pokud se rozhodnote vlasy barvit sami, veškeré přípravky doporučujeme nejprve odzkoušet na jednom pramínku vlasů a teprve následně aplikovat na celé vlasy. Chcete-li vlasy barvit na tmavší odstín, doporučujeme vybírat z kategorie Východoevropských vlasů a použít pouze přeliv, případně profesionální šetrné barvy. Pro odbarvování jsou vhodnější středoevropské vlasy. Chcete-li z blond vlasů vytvořit stříbrný odstín, doporučujeme u nás zakoupit šampon Lumina silver.

Koupání v moři a bazénu

• Chlorovaná voda v bazénu i mořská voda oslabuje keratinové spoje a také celkově vysušuje vlasy.
• Stačí si vlasy před plaváním namočit ve sprše sladkou vodou, zaplést je do copu či do drdolu a nejlépe zakrýt koupací čepicí.
• Po koupání vlasy opět opláchněte sladkou vodou, omyjte šamponem a ošetřete kondicionérem.
• Vlasy nikdy nenamáhejte česáním ihned po koupání, pokud jsou vlhké. Nechte je napřed volně uschnout, případně je vyfénujte.

Sauna a solárium

• Saunování a opalování v soláriu s prodlouženými vlasy
není tabu. Dodržujte ale několik zásadních pravidel:
• Vlasy vždy svažte do copu.
• Při saunování či opalování je nerozčesávejte.
• Rozčesejte až po uplynutí 1 hodiny, kdy jsou již spoje vychladlé.
• Vlasy namáčejte také až po uplynutí 1 hodiny.


Zobrazuje se 1 – 1 z 1 položky