V tomto článku vám představujeme jednotlivé druhy vlasů, jejich dělení a popis. V tomto článku píšeme pouze o vlasech 100% lidských, jiné se na trvalé prodloužení nehodí. Velmi důrazně nedoporučujeme aplikovat umělé vlasy.

Dělení lidských vlasů:

 1. Podle původu

  Středoevropské Tyto vlasy jsou původem z České Republiky, Slovenska, Maďarska, Polska.
  Evropské  Takto pojmenované vlasy jsou zavádějící, obvykle prodejce nabízí v této kategorii mix vlasů z výkupu a vlasy dovážené z hranic Asie
  Východoevropské Výhradně Ruské vlasy a vlasy z okolních zemí bývalého Sovětského svazu - Ukrajina, Bělorusko, Lotyšsko, Estonsko, Litva apod.
  Kazašské Černé vlasy z Kazachstánu, často barvené na přání zákazníka.
  Indické Vlasy z Indie poznáte jednoduše - jsou vždy jemně vlnité (nikdy ne rovné), jsou jemné struktury, kvalita je velice různorodá
  Asijské - REMY Hrubší, chemicky upravené vlasy, REMY = srovnané vlasy po směru růstu (do kořínku po konečků), označení REMY se uvádí pouze u Asijských vlasů, u ostatních vlasů je seřazení po směru růstu samozřejmostí. U Asijských se občas nabízí i odpadní vlasy jako je evropský typ - zde nejsou vlasy seřazeny a dochází k častému cuchání i při dobré péči o tyto vlasy, bohužel prodejci zejména na Aukru a menších eshopech prodávají tyto vlasy jako REMY!
  Brazilské apod. Brazilské vlasy se do ČR nedovážejí, takto pojmenované vlasy jsou obvykle Asijské vlasy, které jsou trvalené (kudrnaté), jsou velmi nekvalitní a jejich nákup nedoporučujeme. Pokud chce někdo kudrnaté vlasy, doporučujeme zakoupit naši kulmu na prodloužené vlasy a kvalitní vlasy východoevropské nebo středoevropské, případně vlnité vlasy Řecké.
 2. Podle struktury

  Velmi jemné        Indické, některé Středoevropské vlasy
  Jemné Indické, některé Středoevropské vlasy
  Normální Středoevropské vlasy, některé Východoevropské
  Hrubé Východoevropské, Asijské REMY, Kazašské vlasy
  Velmi hrubé některé Kazašské vlasy
 3. Podle vlnitosti

  Rovné některé Středoevropské, Východoevropské, Asijské REMY, Kazašské
  Lehce nebo jemně vlnité některé Středoevropské a Východoevropské, Indické
  Vlnité některé Středoevropské, některé Indické, trvalené Asijské
  Kudrnaté některé Středoevropské, trvalené Asijské
 4. Podle zakončení

  Surové Takto označené vlasy jsou střižené, bez zakončení, používají se například pro metodu EXTENDMAGIC, ze surových vlasů se také ručně háčkováním vlásek po vlásku vyrábí paruky, nebo clip in tupé.
  Keratinový nehtík - FLAT TIP V našem eshopu pramínkujeme na rovný (FLAT) tip, nebo-li keratinový nehtík pravým Italským keratinem, který je vysokoteplotní a zaručuje spolehlivost pro metodu keratin za tepla nebo keratin za studena.
  Keratinové zakončení - I TIP V našem eshopu pramínkujeme na (I) tip, nebo-li keratinový zakončení pravým Italským keratinem, který je vysokoteplotní a zaručuje spolehlivost pro metodu Micro Ring, Nano Ring.
  Vlasové pásky Vlasové pásky nabízíme v provedení ProfiTape z východoevropských vlasů a NanoTape, které jsou vyráběny za pomocí nanotechnologie ze středoevropských vlasů.
  Pásy vlasů Slouží pro výrobu clip in vlasů, culíků, samostatných pásů či jiných příčesků.
  MicroTubes Speciální zakončení pro metodu micro tubes.

  * metody prodlužování vlasů podrobně naleznete v článku Metody prodlužování vlasů.
 5. Podle životnosti

  Středoevropské Nebarvené - 4 - 12 aplikací*
  Barvené – 4 - 8 aplikací*
  Řecké 

  4 aplikací*

  Východoevropské

  2-4 aplikace*

  Kazašské

  1-3 aplikace*

  Indické

  1-3 aplikace*

  Asijské - REMY

  1-2 aplikace*

* živnostnost vlasů je uvedena jako maximalní z dlouholetých zkušeností našich klientů, jsou samozřejmě i vyjímky s delší živnostností (každý cop je unikátní, byť pro vás vybíráme to nejkvalitnější zboží). Všechny vlasy lze zničit bez rozdílu už po jedné aplikaci, a to v případě nedodržení pokynů k použítí a nepoužívání správné doporučené kosmetiky výrobcem na naše vlasy. Vlasy jsou barveny naší technologií, proto je používání naší kosmetiky klíčové a jen tehdy vám garantujeme spokojenost!

JAKÉ VLASY VYBRAT?

Pokud si chcete jednotlivé druhy vlasů přehledně porovnat, využijte náš porovnávač druhu vlasů nebo si níže přečtěte více informací k jednotlivým druhům prodávaných vlasů.

STŘEDOEVROPSKÉ VLASY

Stredoevropske vlasy

Středoevropské vlasy jsou skvostem mezi vlasy k prodloužení. Jednoznačně nejluxusnější materiál k prodloužení vlasů z hlediska životnosti a kvality. Investice do Středoevropských vlasů se vyplatí především těm z vás, které toužíte po dlouhodobém prodloužení vlasů. 

Středoevropské vlasy se vyznačují dokonalou jemností, hladkou strukturou a různorodostí vlnitostí. Vlasy jsou k dostání v přírodní, neboli přirozené barvě, bez jakýchkoli chemických zásahů nebo naopak barvené, jejichž životnost je nižší než u panenských, současně na barvení používáme ve výběru hrubší strukturu vlasů, nejsou vhodné pro klienty s velmi jemnými vlasy - těm doporučujeme vždy osobní výběr konkrétních vlasů na prodejně. Stejně různorodá je i vlnitost, najdeme pro vás vlasy přísně rovné, vlnité nebo hojně kudrnaté. 

Středoevropské vlasy se chovají naprosto stejně jako živé vlasy vyživované od konečků. Nikdo nepozná, že jsou prodloužené, pokud jsou aplikovány řádně vyškolenou kadeřnicí. Jejich cena se řadí mezi nejvyšší, protože jsou velmi vzácnou surovinou. Panenské evropské vlasy nabízíme v tmavých i světlých odstínech. Tmavé jsou běžně k dostání, ale světlé jsou velmi vzácné, proto je mezi tmavými a světlými (dětskými) patrný cenový rozdíl. 

Středoevropské vlasy jsou výhradně z výkupů provedených v České republice, Polsku případně na Slovensku. Nerozdělujeme Středoevropské vlasy do různých kategorií, zachováváme jednu a pouze odlišujeme ceny podle jednotlivých odstínů. Vlasy středoevropské jsou vždy v nejvyšší kvalitě a veškeré vlasy kratší než 10 cm jsou vyčesávány (neplatí u vlasů 10 - 20cm). Vlasy jsou hebké, jemné, pevné, nepoškozené, konečky zacelené, zcela zdravé a především krásné. Středoevropské vlasy lze připravit na všechny metody prodloužení a na jakákoliv zakončení. 

ProfiBeauty jako jediný prodejce nabízí Středoevropské vlasy na moderních vlasových páskách NanoTape

ProfiBeauty garantuje původ vlasů a taktéž fakt, že každý set je zachován v původních copech - to znamená, že žádný set není namíchán z vlasů od více dárců. Jeden výkup = jeden cop! Jen tak zůstává zachována nejvyšší kvalita. 

Středoevropské vlasy jsou kvůli své extra jemné struktuře nepoddajné. Obecně se vlasy ve vlhku rády narovnávají (ale nelze tak specifikovat všechny vlasy - co cop, to originál). Pokud rády radikálně měníte odstín vlasů, nedoporučujeme barvení/bělení v domácích podmínkách. Vlasy jsou náchylné ke spálení, protože jsou velmi jemné a tenké. Z tohoto důvodu je nedoporučujeme ženám, které rády nosí jeden den vlasy rovné a druhý den natočené pomocí kulmy. Středoevropské vlasy by neměly taktéž nosit zákaznice s hrubší strukturou vlasů. 

Zakončení: keratin, micro ring, vlasové pásky NanoTape, ProfiTape, micro tubes, tupé, paruka, Clip in, tresy 

Délka vlasů: 10 cm – 120 cm 

Struktura vlasů: velmi jemné, hladké zcela přírodní vlasy

Odstíny: panenské tmavé i světlé, barvené vlasy dle palety odstínů 

Cena 1 pramene: 14 Kč – 135 Kč (90 cm) 

Lesk vlasů: přirozený lesk až mat. Identická shoda s našimi vlasy.

Životnost panenských vlasů: 4 - 12 aplikací

Životnost barvených/bělených vlasů: 4-8 aplikací


VÝCHODOEVROPSKÉ

Východoevropské vlasy

V ýchodoevropské vlasy  se dovážejí ze zemí jak je Rusko, Ukrajina Bělorusko, Moldávie, Estonsko atd. Vyznačují se hrubší strukturou, pevností a rovným i lehce vlnitým tvarem. Životnost Východoevropských vlasů se pohybuje okolo 1 - 2 roky. Vlasy jsou velmi poddajné a snadno tvarovatelné, přičemž pevné vlny vydrží i několik dní. 

Východoevropské vlasy dovážíme v panenských tmavých odstínech. Poptávka o tento druh vlasů se značně zvýšila, a to především o světlejší odstíny, které v této cenové kategorii v panenských odstínech nejsou k dostání. Proto je pro vás barvíme šetrnou evropskou technologií, která zachovává plnou kutikulu vlasů. 

Struktura Východoevropských vlasů je hrubší, proto je nedoporučujeme zákaznicím s jemnými vlasy. Východoevropské vlasy jsou pro ženy s pevnější strukturou vlasů. V opačném případě by mohlo dojít k vlasové nekompatibilitě, kde se hrubší východoevropské vlasy oddělují od jemných, a tím celkový vzhled prodloužení vlasů nepůsobí přirozeně. 

Na vlasy v tmavých odstínech poskytujeme záruku proti cuchání. Zároveň garantujeme jednotný směr růstu vlasů v každém copu a nejlepší kvalitu. 

Východoevropské vlasy připravíme do jakéhokoliv odstínu a do jakékoli metody prodloužení vlasů: ručně vyrobené tresy, vlasové pásky na nalepení, veškeré trvalé metody prodloužení, tupé, příčesky dámské i pánské, paruky. 

Struktura vlasů z Ruska a okolních států je o něco pevnější a silnější, tudíž nevhodná pro klientky s velmi jemnými vlasy. 

Východoevropské vlasy jsou v nabídce za velmi nízkou cenu: do 35 Kč/1 pr za 50 cm vlasy. 

Zakončení: keratin, microring, microtubes, vlasové pásky PU ProfiTape,Clip in, Tupé, paruka, libovolné tresy 

Délka vlasů: 30 cm – 140 cm (velmi náročné k sehnání, delší dodací lhůta) 

Struktura vlasů: jemné, rovné i vlnité, zcela přírodní vlasy v panenských tmavých odstínech 

Odstíny: všechny odstíny v paletě barveny nebo šetrně tónovány podle vzorníku odstínů. Lze vyžádat panenský tmavý odstín, nikdy nebarvený v odstín 1, 1b, 2, příležitostně 4 

Lesk vlasů: vlasy jsou již v surovém stavu velmi lesklé, po barvení jsou lesklé a výrazné o to víc. Vhodné pro ženy s velmi zdravými, lesklými vlasy. Nehodí se pro klienty s poškozenými, příliš matnými vlasy. 

Cena 1 pramene: 22 Kč – 85 Kč (90 cm) 

Životnost vlasů: 1-4 aplikace


ASIJSKÉ VLASY - REMY

Asijske remy vlasy

Asijské vlasy REMY patří celosvětově mezi nejrozšířenější vlasový materiál vůbec. ProfiBeauty REMY vlasy však nejsou Evropský typ vlasů, a už vůbec ne druh běžných REMY asijských vlasů, které se nabízejí jinde (tento druh vlasů se často zaměňuje, nebo dokonce cíleně vydává za vlasy jiné kategorie, než ze které ve skutečnosti pocházejí). Rozdíl je patrný na první pohled a poznáte jej i vy. 

Konce ProfiBeauty REMY asijských vlasů nejsou extrémně ztenčené a vlasy nejsou vysušené. Jsou krásné lesklé, hebké a velmi poddajné k finálnímu stylingu. Při použití správné péče vydrží vlasy velmi pěkné minimálně půl roku (2 posunutí). 

Asijské vlasy jsou v panenském stavu velmi hrubé a tvrdé. Aby se jejich struktura zjemnila, prochází před barvením speciální chemickou úpravou. Směr růstu vlasů je plně zachovám, ale kutikula vlasů již ne. Po barvení je proto aplikována také silikonová vrstva pro dodání lesku a prodloužení životnosti. Nenechte se však odradit. Pokud budete používat šetrné přípravky - bezsulfátové, které jsou vhodné na barvené vlasy (neodstraní ochrannou silikonovou vrstvu), vlasy vám vydrží i půl roku. Životnost všech kategorií vlasů prodloužíte až dvojnásobně pokud si vyberete šetrnou kosmetiku s minimem sulfátů. Více informací o bezsulfátových přípravcích najdete v našem článku ZDE

Životnost asijských vlasů REMY je 6 – 9 měsíců. Vzhledem k tomu a jejich vlastnostem jsou nejvhodnější pro výrobu Clip in vlasů, příčesků a jiných vlasových doplňků, které vyhledávají zákaznice toužící po dlouhých vlasech jen na určitě příležitosti. Použití REMY vlasů na Clip in a s tím souvisejícím občasným nošením se snižuje míra jejich opotřebení. Vhodné jsou pro zákaznice, co rády experimentují s barvami.

REMY vlasy jsou dost tvrdé a náchylné k cuchání, pokud použijete špatnou péči, která z vlasů agresivně odstraňuje svrchní silikonovou vrstvu. REMY vlasy určitě nejsou vhodné pro náročnou klientelu, která vyžaduje od vlasů přirozený vzhled a nenáročnou péči. REMY vlasy se i po umytí musí stylovat (žehlit, natáčet). Nedoporučujeme začátečníkům, kteří neumí o vlasy řádně pečovat a upravovat je. Životnost REMY vlasů je nejnižší ze všech. 

Z hlediska péče doporučujeme používat VÝHRADNĚ přípravky na prodloužené vlasy od ProfiBeauty.

Cena asijských vlasů REMY je nejnižší ze všech. Na kompletní prodloužení doporučujeme 150 pr – 3 balení. Konečná cena 1 797 Kč. 

Zakončení: keratin, microring, microtubes,Clip in, Tupé, paruka, libovolné tresy, Easy Clip on 

Délka vlasů: 40-65 cm 

Struktura vlasů: rovná až vlnitá 

Odstíny: jakýkoli dle palety 30 odstínů 

Životnost vlasů: 1 - 2 aplikace


ŘECKÉ VLASY

Řecké vlasy

Řecké vlasy pocházející výhradně z výkupů z Řecka a okolních Kyperských ostrovů se vyznačují svou ojedinělou vlnitou až kudrnatou strukturou. Životností je lze srovnávat se středoevropskými vlasy (2 - 4 roky dle následného zpracování). Řecké vlasy doporučujeme klientkám s přirozeně vlnitými vlasy. Vlasy jsou velmi poddajné a vlny přirozené. Lze je narovnat žehličkou a po umytí se opět krásně navlní. 

Řecké vlasy máme v odstínech černá jako uhel, přírodně černá, tmavě hnědá, středně hnědá a ojediněle také světle hnědá. Jelikož jsou vlasy v panenském tmavém odstínu, lze je barvit až do světlých blond odstínů. Barvení vlasů však doporučujeme přenechat profesionálům, kteří mají dostatečné zkušenosti. 

Řecké vlasy nabízíme výhradně v původně zachovaných copech. I v tomto případě platí: 1 výkup – jeden cop. Nikdy nemixujeme dva a více výkupů dohromady, čímž můžeme garantovat nejvyšší kvalitu řeckých panenských vlasů. 

Struktura tohoto typu vlasů je o něco hrubší než u středoevropských vlasů. K dostání jsou pouze vlnité až kudrnaté, jen ojediněle v rovné struktuře. Nedoporučujeme proto klientkám s velmi jemnými a rovnými vlasy. 

Cena řeckých vlasů je velmi příznivá, 100 pr/100 gramů v délce 50 cm 4 996 Kč.

Zakončení: keratin, microring, microtubes, Clip In, tupé, paruka, libovolné tresy 

Délka vlasů: 40 cm – 100 cm 

Struktura vlasů: jemné, vlnité až kudrnaté, zcela přírodní vlasy v panenských tmavých odstínech 

Lesk vlasů: přirozený lesk až mat. Identická shoda s našimi vlasy 

Odstíny: panenské tmavé odstín 1-4 

Cena 1 pramene: 35 Kč – 60 Kč (70 cm) 

Životnost panenských vlasů: 1 - 2 aplikací 


KAZAŠSKÉ VLASY 

Kazašské vlasy

K ažašské vlasy, kazachstánské vlasy neboli Kazachy pocházejí z pohraničí Kazachstánu výhradně z výkupů provedených na území této části světa. Struktura vlasů je pevnější a hrubší oproti kategorie Východoevropské vlasy. 1 vlas se rovná zhruba 1,5 vlasu Východoevropských. Kažašské vlasy k prodloužení jsou především rovné v přirozené struktuře. My však nabízíme také ve vlnitých až kudrnatých copech, ale již trvalené, a to pouze v přírodním odstínu 1B. Trvanlivost takto provedených vln je cca 6 měsíců. Životnost Kazašských vlasů se pohybuje okolo 2 let. My vám jako u téměr všech kategorií (mimo REMY a Indické) nabízíme záruku proti cuchání vlasů.

Kazašské vlasy v přírodních odstínech jsou cenově velmi dostupné, ale barvené vyžadují velmi náročné odbarvovaní a cena zde stoupá. 

POZOR Kazašské vlasy, ať už panenské (černé) nebo bělené, jsou často jinde vydávány za vlasy Středoevropské, tedy nejdražší. Ale vzhledem ke své pevnosti, pružnosti a dokonale rovné struktuře je lze na oko poznat. Kazašské vlasy jsou opravdu zcela rovné, jen zřídkakdy se mohou přirozeně a lehce zvlnit. Extrémně dlouhé copy jsou taktéž zahrnuty v této kategorii. Pravé středoevropské vlasy v délkách delších než 70 cm jsou ve výkupech zřídkakdy a hlavně ne bělené. Perfektně bělený vlas spadá do kategorií Východoevropských vlasů nebo Kazašských.

Zakončení: keratin, Micro ring, micro tubes, tupé, paruka, Clip in, tresy , Nano Ring

Délka vlasů: 30cm – 80 cm 

Struktura vlasů: velmi pevné, silné,zcela rovné přírodní vlasy

Odstíny: panenské tmavé i světlé, barvené vlasy dle palety odstínů 1,1B,2,4,8,12,bělené 60

Lesk vlasů: Téměř identická shoda s našimi vlasy co se lesku týče. Vlasy bývají více matné bez nepřirozených odlesků.

Životnost Kazašských vlasů: 1-2 aplikace


INDICKÉ VLASY

Indicke vlasy

Indické vlasy pochází z chrámových rituálních výkupů. Ve zcela surovém materiálu se vlasy třídí do adekvátních kvalit a kategorií. Indické vlasy se vyznačují svou jemnou, vlnitou až kudrnatou strukturou a životností do 6 měsíců. Bohužel není mnoho zákaznic, které by měly identickou strukturu vlasů, a proto volí jiné, kvalitnější vlasové materiály, jako Východoevropské nebo Středoevropské vlasy. To je také důvod, proč se Indické vlasy na trhu vyskytují stále méně. 

Indické vlasy jsou velmi objemné (1 vlas Východoevropský váží stejně jako 5 indických), proto pro kompletní prodloužení vlasů není potřeba více než 75 pramínků. Více pramenů představuje již velikou zátěž pro vaše přirozené vlasy a stejně tak péče o ně je pak náročnější. Objem vlasů je tak enormní, že jen pročesání trvá 15 minut. 

Indické vlasy jsou ideální pro efekt zahuštění. Pro kompletní zahuštění stačí pouhých 25 pramenů. Objem vlasů garantuje jejich vlnitost a krepatá vlna. Z těchto důvodů nedoporučujeme Indické vlasy zákaznicím, které chtějí plné prodloužení a vysoké množství pramenů. 

Indické vlasy jsou pouze vlnité a velmi objemné vlasy. Při aplikaci více než 50 pramenů jsou náročné na péči. Doporučujeme používat VÝHRADNĚ přípravky na prodloužené vlasy od ProfiBeauty ZDE

Životnost Indických vlasů: 1-2 aplikace 

Odstíny: dle vzorníku odstínů 

Lesk: vlasu v surovém stavu jsou matné a po barvení jsou stejně matné s lehkým leskem. Dají se srovnávat s evropskými, co se lesku týče. 

Struktura vlasů: nikdy nejsou rovné, vždy vlnité, kudrnaté krepaté přírodní vlny 

Délka vlasů: 40-65 cm 

Zakončení: keratin, microring, microtubes, výprodej pro ne příliš vysoký zájem, Clip in, Tupé, paruka, libovolné tresy 


V dalším článku jsme pro vás připravili stručný a srozumitelný přehled o metodách prodlužování vlasů, dozvíte se všechny potřebné informace o jednotlivých metodách a poradíme vám, jakou metodu zvolit... >Přejít na článek<