Co smím se svými novými Clip In, Clip On a dalšími příčesky dělat?

Vlasy jsou určené k částečnému/jednorázovému nošení. Co to znamená? Vlasy si nasazujeme přes den, nebo na večírek a jiné společenské události a na noc je sundáváme! S vlasy můžete nakládat stejně jako se svými vlastními. Dodržujeme stejné zásady jako u vlastních a platí vše stejně jako u vlastních vlasů. Můžeme příčesky z lidských vlasů barvit? Ano, samozřejmě, že smíte. Ale pokud se tak rozhodneme počítejme se sušší strukturou vlasů a to zřejmě nenávratně. Vlas je již ustřižen od vyživujícího kořínku, proto dostat opět zpět vitalitu, kterou nám barvení způsobí je velmi složité a drahé. Proto zvažte zda li si odstín nevyměníte za jiný pokud se Vám zdá odlišný od Vašeho. Výměna vlasů je zdarma. V žádném případě nespěte s Clip In nasazenými. Sponky Vám mohou vlastní vlasy vytrhat a velmi oslabit. Pokud Clip vlasy nosíte denně bez vyjímky, doporučujeme zvážení přechodu na trvalé prodloužení vlasů, jelikož dlouhodobé,takto časté nošení těžkých příčsů, které Vám drží na vlasech pomocí cca 20 sponek není velmi zdravé pro Vaše kořínky vlasů, které jsou velmi namáhány denním nošením. Proto jsou zde již zmíněné trvalé metody prodloužení např. keratin, micro ring, vlasové pásky, extend magic a další.


Co s příčesky NEdělat a manipulace s příčesy Clip In

S příčesy vlasů bychom neměli zacházet jako s věcí nezničitelnou. Jedná se naopak o produkt velmi křehký a jeho dlouhodobá životnost je závislá především na manipulaci a péči, kterou jim věnujete aby vypadaly stejně jako při koupi a nebudou pokud péči o ně zanedbáte! Rozhodně bychom neměli vlasy vystavovat příliš velké námaze tymu tupírování, následného zlakování na kámen a poté je složitě rozčesávat za sucha, mokra - na tom nesejde. Jakékoli namáhavé, násilné rozčesávaní vždy vlasům ublíží: potrhají, zkrepatí se, zcuchají se, případně se část příčesku nebo příčes celý může znehodnotit . Vytržením nitě, sponky, vlasů z tresy apod. Nenosme clip in 24 hod denně, nesvědčí to vlastním vlasům. Nemyjme příčesy aplikované na hlavě. Nežehleme vlasy na vyšší stupeň na žehličce/kulmě než např. 160-180'. Vlasy zbytečně příliš vysušujeme. Neočekávejme lesk, hebkost a původní krásně zdravý vzhled pokud nekoupíme vhodnou péči viz sekce Doporučení souvisejících produktů. 


Mytí příčesů

Vlasové příčesy myjeme pouze sundané z hlavy, nikdy ne nasazené! Vlasy smíte mýt jak často jen potřebujete, ale používejte výhradně doporučené produkty dodavatelem. Každý z následujících kroků se týká vždy každého pásu zvlášť, ne všechny najednou! Příprava pracoviště: připravíme si kosmetiku a příslušenství jak je uvedeno v bodě F v blízkosti rukou aby šlo vše hladce a rychle. Dále ručník na který budeme jednotlivé pásy odkládat. Do umyvadla napustíme vlahou/teplou vodu, NE HORKOU nebo vařící. Do ní přidáme cca 2x lískové oříšky šamponu a napěníme. Postup při mytí: vlasy sundejte z hlavy, řádně a opatrně rozčesejte.  Rozčesáváme až od šitého pásu. POZOR na šitý pás abyste si je nepoškodili. Používejte výhradně speciální kartář na prodloužené vlasy, který Vám vlasy z pásů nevyčeše. Rozčesáváme centimetr po centimetru abychom odstranily všechny zacuchané části od konečků po kořínky. Pro snadnější rozčesávání použíjme "Rozčesávač Duo Facetta". Každý z rozčesaných pásů odkladáme na předem připravený ručník. Do umyvadla s napuštěnou vodou a šamponem opatrně vkládáme pás a jakobychom prali jemnou halenku či svetřík mneme v rukou a hladivími pohyby vlasy ošetřujeme pěnou z šamponu tak abychom je kompletně omyly. V případě nutnosti přidáme šampon do každého pásu zvlášť. Napěněný pás vymácháme v šamponové vodě a odkládáme bokem, umyjeme všechny pásy, vypustíme vodu a každý pás omyjeme vodou studenou a smyjeme zbytek šamponu. Aplikujeme kondicionér/masku po celé délce vlasů, zapracujeme i na vlasy vnitru pásu, nejen potvrchově. Kondicionér neaplikujeme na místo tresy, cca 1-2 cm pod. Důkladně promasírujeme(šetrně) a po 10 min smyjeme. Na vlhké vlasy aplikujeme rozčesávač ve spreji a dále olejíček obojí do celé délky vlasů a necháme volně oschnout. Vlasy se nám mírně zvlní. Jako poslední krok je vyžehlení do hladka.


Doporučení denního/týdenního/měsíčního rituálu

DENNÍ RITUÁL: Každý den bychom měli vlasy před aplikací rozčesat. Vlasy Vlastní vlasy bychom měli mít umyty dle bodu C. Mytí příčesů , vyfoukány kulatým kartáčem tak aby vlasy již nebyly vlhké a my je příliš nezatěžovali. Poté dle video návodu aplikace Clip In vlasový příčesek zcela nasadíme. Vlasy opatrně rozčešeme, vždy u rozčesávání držíme část vlasů kde je Clip In pás připevněn abychom své vlasy netrhaly z kořínků. Jako finále vlasy vyžehlíme do hladka, nesouměrné vyčnívající mm střihneme kadeřnickými nůžkami. Nebo natočíme kulmou - vždy dodržujem doporučenou teplotu, jinak vlasy můžeme poškodt/spálit. Nežehlit nikdy bez ochranného spreje! Vyšší stupeň než je 180' může způsobit spálení vlasů a Vy je budete muset střihnout aby nebyly příliš suché a necuchaly se. Každý večer vlasy ukládáme zpět do obalu anebo opatrně uložíme např. do šuplíku v šátku apod.

TÝDENNÍ RITUÁL: Minimálně 1x týdně bychom měli Clip In příčesy mýt a používat výhradně doporučenou péči, která zajišťuje perfektní hladký vzhled stejně jako při koupi po celou dobu nošení vlasů. Navíc péči můžeme používat i na své vlasy, nemusíte používat 2 druhy, jeden pro své a druhý pro Vaše Clip In. Dejte na nás, Tec Italy Silk Shine určený pro všechny prodloužené vlasy je péče, kterou nebudete ani moci s jinými porovnávat, je fantastická! Vlasy po umytí necháme volně uschnout, s tím, že do nich již aplikujeme sprej Duo Facetta od Tec Italy a olejíček Silk, obojí funguje jako tepelná ochrana a zajistí hebkou strukturu vlasů. Až budou vlasy suché, vyžehlíme je a vložíme do obalu, šátku. Nikdy neházíme společně se šperky, jinými předměty atd jen tak bez ochrany. Co se stane, když je zagumičkuju a hodím do šuplíku? No zkátka asi nebudou vypadat tak perfektně jak byste si přála.

MĚSÍČNÍ RITUÁL: Každý měsíc kontrolujeme celkový stav příčesu. V případě, že jsou konce sušší a roztřepené, zastřihneme je rovnoměrně - POUŽÍVÁME VÝHRADNĚ NŮŽKY KADEŘNICKÉ - a poté prostříháme rovné konce na příč aby lépe splynuly - nebo si 1x za čas přijďte do salonu na sestřih nezdravě vypadajících konečků. Jednou za měsíc doporučujeme hloubkovou kůru v podobě aplikace masky např. na celou hodinu a poté postupovat stejně jako při běžném Mytí vlasů z bodu C. Mnoho z Vás aplikuje na vlasy např. přírodní olivový olej s citronem a vaječného žloutku jako domácí masku. Můžete, ale jen jednou za čas. Efektivnější je maska Amino Keratin Tec Italy.


Styling příčesů

Vlasy upravujeme jak jsme zvyklí. Nic krom trvalé není zakázáno, ale barvení nedoporučujeme, může vlasy vysušit. Brazilský keratin pro prodloužení životnosti není špatný nápad, ale nedoporučujeme jinou kůru než od Tec Italy, kterou máme vybranou. A rozhodně jí využíjte až minimálně po půl roce nošení. Co se použití stylingových přípravků týče, zde také není omezení, snad jen tupírování a následné rozčesávání nalakovaných vlasů. Příčes se může zacuchat do vlastních vlasů a rozčesávání bude velmi náročné. Doporučujeme používat pouze kvalitní kosmetiku a do toho kosmetika z drogerií bohužel nespadá. Žádná totiž není přímo určená pro "mrtvé" vlasy již ustřižené. Tudíž nemůže Vaše vlasy ani dělat krásnými. Následujte rady svého dodavatele vlasů, příčesů a uvidíte, že výsledek bude perfektní. V řadě stylingu máme mnoho produktů od rozčesávačů vlasů jako je Duo Facetta po lesky ve spreji, gely, vaxy a laky na vlasy. Nežehlit nikdy bez ochranného spreje 


Doporučení souvisejících produktů

K Vašemu příčesku se Vám jistě budou hodit následující produkty: speciální kartáč na prodloužené vlasy případně Detangler kartáč, hřeben na rozdělování pěšinek, pinety, šampon, kondicionér, maska, rozčesávač, olejíček, lak na vlasy, lesk na vlasy,žehlička, kulma.


Fámy, mýty, pověry

1. "Časté mytí příčesků mi snižuje životnost a vlasy ničí" - není pravda, naopak zanedbaná péče a nemytí vlasů Vám vlasy ničí = vysušuje. 

2. "Žehlení,kulmování mi ničí mé příčesky, ale když nežehlím, vlasy se nechovají jak bych si přála.  - tepelná úprava vlasů nečiní vlasy pokud nežehlíme na 200'. Nastavte si tedy Váš nástroj na 160-180' maximálně a poškození nehrozí.

3. "Jakmile se poruší silikonová ochranná vrstva na vlasu, vlasy mohu vyhodit do koše" - ne, prvotní silikon aplikován na některé kategorie vlasů je pouhá ochrana na pár měsíců. Není ale jednoduché tuto ochrannou vrstvu odstranit. Vlasy můžete nosit i 2 roky a déle bez toho aniž by ztratily svůj lesk. Stačí jen používat doporučenou péči.


Video návod aplikace clip in vlasů

Detailní návod jak své vlasové příčesky nasadit

"Pokud se Vám naše video líbilo podělte se s ním na Vašich sociálních sítích. Děkujeme :-)"